czwartek, 25 lutego 2016

Z Lego w krainie wyobraźni

Walają się po domu. Wyłażą spod łóżka w najmniej odpowiednim momencie. Bywają w kuchni, łazience i pod prześcieradłem. Potrafią polować na chwilę romantycznego uniesienia by dziabnąć w piętę, lub przelecieć w złości przez cały pokój trafiając nas w głowę, bo nie chciały współpracować ... .  A jednak, to że są, to, jak działają na dzieci, jak wpływają na pracę zespołową, kreatywność, stawia je na pewno w rankingu zabawek, o których warto pomyśleć, tworząc kąt dla malucha. 

Mowa oczywiście o Lego, a dokładniej, Lego Duplo, które mogą być z dziećmi już  od małego, wpływając na ich rozwój ale też zapewniając bezpieczeństwo zabawy. 
Pierwszym zestawem, który już jakiś czas temu wpadł w nasze ręce, był zestaw Lego Duplo "Mój pierwszy Domek", który od razu wpadł dzieciom w oko, i przy którym moje Kropelki potrafiły spędzić sporą część dnia, oddając się twórczej zabawie. Gdy więc nadarzyła się okazja, by zgłosić się do testów zestawu "Moja pierwsza Ciężarówka" - nie wahałam się ani chwili. I nie żałuję.


Tym, co wyróżnia klocki Lego Duplo wśród reszty klocków, jest niewątpliwie ich ogromna wytrzymałość. Mimo, że są na okrągło eksploatowane przez naszą czwórkę, że zdarzyło się wpaść im pod stopę męża i moją, że latały po domu, spadały z segmentu i stołu i służyły jako broń  w walce o wpływy (czyli ilość zagarniętych dla siebie kloców) - jeszcze żaden z elementów nie uległ zniszczeniu, połamaniu, nadkruszeniu - choć pierwszy z zestawów ma już rok.


Klocki, mimo użytkowania na dworze - w ogrodzie, nad jeziorem, nad morzem  - wciąż mają tak samo żywe barwy, jak w momencie wyjmowania ich po raz pierwszy  kartonu. Ne wyblakły, a obrazki na nich wciąż są tak samo wyraźne i tak samo cieszą.


Ogromnym plusem jest na pewno różnorodność kształtów. Zestawy łączą się ze sobą, a dodatkowe elementy, takie jak np. skrzynki, zjeżdżalnie - stanowią doskonałe urozmaicenie i pozwalają wyobraźni wypłynąć na szerokie wody kreatywności  :)Cena wydaje się być wysoką, jak za zestaw tej wielkości. Jeżeli uwzględnimy jednak wytrzymałość, trwałość, łatwość łączenia i bezpieczeństwo użytkowania - to myślę, że na prawdę warto :)

Zresztą, zerknijcie również na inne opinie z testów Lego Duplo, zamieszczone na platformie TestMeToo :)
TestMeToo - dołącz do nas

TestMeToo - dołącz do nas

4 komentarze:

Cieszę się z każdych odwiedzin, z każdego komentarza. Zapraszam Was do siebie licząc po cichu, że spodoba Wam się w naszym małym magicznym świecie :)