czwartek, 21 stycznia 2016

Tylko dziś?


Z szydełkiem lub młotkiem, z pędzlem lub pędzelkiem do makijażu. Na pieszo, o lasce, na rolkach lub na wózku. Spacerująca, spiesząca się drobnym, lecz zdeterminowanym krokiem, biegnąca za wnukami, dla zdrowia po parku czy do pracy. 

Przerzucający strony gazety, czy łopatą ziemię we własnym ogrodzie, jeżdżący autem, lub motorem, rowerem, lub wózkiem. Opowiadający historię rodziny lub wrażenia z ostatniej zagranicznej wycieczki.Babcie i dziadkowie. Inni, za naszych czasów - inni za czasów naszych dzieci - i my, my też będziemy inni, niż dziadkowie nasi. Naznaczeni  doświadczeniem płynącym z życia, chowający w sercach miliardy małych i dużych sekretów i tajemnic. Cieszący się spokojem emerytury, lub nie mogący usiedzieć w miejscu. Rodzice naszych rodziców, ale i nasi rodzice, dziadkowie dzieci naszych. 

Jacy by nie byli, gdyby nie oni, nie było by nas. Doceńmy to, jak wiele wnoszą do naszego życia. Nie tylko dziś i jutro. Nie tylko na chwilę. Nie tylko w czasie kawy, lub składając po raz kolejny te same co roku życzenia. Codziennie. W sercu. W myślach. Uczynkami. Pamiętając, że gdyby nie oni, nie było naszych rodziców. Nie było by nas. Nie było by naszych dzieci.

Wszystkim Babciom, i wszystkim Dziadkom. Byście zawsze byli w sercach waszych bliskich. By zawsze o was pamiętali. By szanowali. Jest za co.

10 komentarzy:

 1. Piękny post, na prawdę piękny zwłaszcza w tym szczególnym dniu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Dzień Wyjątkowy, bo wyjątkowi są Solenizanci.

   Usuń
 2. Moich już dawno nie ma...
  Zrobiłam w tym roku wiele babciowych kartek... i tak jakoś przykro że dla tych swoich nie zrobiłam i już nigdy nie zrobię żadnej :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, ja bym zrobiła <3 Zrób i dla nich w przyszłym roku. Wsadź w butelkę i puść rzeką, lub umocuj do balona i wyślij prosto w niebo :) Dla siebie, dla nich, dla pamięci :) To może być piękna tradycja :)

   Usuń

Cieszę się z każdych odwiedzin, z każdego komentarza. Zapraszam Was do siebie licząc po cichu, że spodoba Wam się w naszym małym magicznym świecie :)