sobota, 20 czerwca 2015

Garbuska

Jak często zdarza wam się płakać, czytając bajkę? Ile pytań rodzi w sercu, ile odpowiedzi? Która droga jest dobrą? Które pytanie właściwym? Co zrobić, by wybrać najlepszą dla nas drogę?  

Są książki, które mijają. Za ostatnią stroną czeka coś nowego.  Zamykamy. Zapominamy. Idziemy dalej nie zatrzymując się na chwilę. Czasami, jest to jednak nie możliwe. Czasami pytania kryją się w co drugim zdaniu, emocje przepływają przez nas jak wzburzone fale, i choć wiemy, co może znaleźć się na następnej stronie, często mylimy się. 
I to jest dobre. 

Jakiś czas temu dostałam możliwość zapoznania się, z baśnią wyjątkową. "Garbuska", Grażyny Hanaf, to książka inna niż wszystkie. To historia poszukiwania miłości, poszukiwania własnej drogi, własnego szczęścia. To historia o akceptacji, walce o lepsze jutro, przyjaźni i uczciwości względem siebie. 

Matylda, tytułowa bohaterka, nie czuje się szczęśliwa w swoim życiu.  Garbata, z jedną nogą krótszą, z życiem wypełnionym wypełnianiem poleceń i walką o odrobinę akceptacji i uczucia, przytłoczona życiem, ucieka, by znaleźć drogę do wolności i szczęścia.  Po drodze, zabiera ze sobą nowo poznanych przyjaciół. Biszkopta, Karola i Księcia. 

Dokąd poprowadzi ich droga? Co zawiera tajemnicza walizka? Skąd się wziął Garbuski garb? Kim, lub czym jest tak na prawdę Biszkopt? Czy zawsze marzymy o tym, co dla nas najlepsze?  Kim jest Wiedźma? Dokąd poprowadzi Matyldę jej droga? Na te i wiele, na prawdę wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedzi w baśni "Garbuska". "Garbuska" to baśń dla dorosłych i dla dzieci. Każdy z  nas inaczej na nią spojrzy, każdy,  wyniesie dla siebie coś innego. To książka pełna dobrych emocji. Niesie nadzieję, wiarę w lepsze jutro, ma w sobie ogromną dozę optymizmu. Ja, z całego serca Wam ją polecam,  i chylę czoła przed autorką. To chyba najpiękniejsza książka, jaką mogłam przeczytać razem z córeczkami. Zdecydowanie trzeba mieć ją w swojej biblioteczce.
Na końcu  książki jest zbiór quizów, zabaw dla dzieci, powiązanych z lekturą baśni.  To nie tylko wspaniała lektura ale i źródło dobrej, wartościowej zabawy. Zabawy, która pozwala nam lepiej zrozumieć nasze własne pociechy.
Książkę "Garbuska" kupicie Tu.

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki, które nie dość że są piękne, to jeszcze zmuszają do myślenia. A ta w dodatku widzę, że jest na prawdę nie droga! Dzięki /Madzia S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madziu, dla Twojej 10 latki, myślę że będzie idealna :))

   Usuń
 2. Opis książki bardzo mi się spodobał! Ciekawe czy moim chłopcom przypadły by do gustu przygody Garbuski? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak :) Choćby ze względu na Biszkopta, Karola i Księcia :)
   (To już ten czas, że dziewczyny są bleh? :P)

   Usuń
 3. Musze się zapoznać! Dzieki! Fajnie odkryć coś nowego...
  Www.poligon-domowy.blogspot.com - zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tej książce więc bardzo Ci dziękuję za ten post. Koniecznie muszę się z nią zapoznać, myślę, że będzie idealna dla Calineczki. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Baśń jest dość długa, ale moje dziewczynki wciągnęła, także polecam :)
   Minus, to mało obrazków w środku, ale od czego jest wyobraźnia :)

   Usuń
 5. ooo... lubię takie - przeczytam ;-)))
  Dziękuje za podpowiedź :*

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się z każdych odwiedzin, z każdego komentarza. Zapraszam Was do siebie licząc po cichu, że spodoba Wam się w naszym małym magicznym świecie :)